Aktuality, výsledky a vše, co se poslední dobou dělo
Květen 2008
Novinka  V sobotu 3.5. pořádal klub v Ústí nad Labem turnaj začátečníků, na který byl vyslán Tomáš Erben. Hrálo se na osm kol a ještě před posledním kolem byl Tomáš na 1.místě. Bohužel prohrál a se ziskem 6-ti bodů nakonec skončil na perfektním 2.místě. Více zde.

Novinka  V sobotu 3.5. se při Ostravském koníku udál turnaj mládeže, kde jsme měli 2 želízka v ohni. Úspěšná byla Katka Nogová, která získala bronzovou medaili v kategorii dívekdo 15-ti let, přečemž byla na stupních vítětů nejmladší. Gratulujeme:-)

Novinka  1.5. se v Českém Těšíně uskutečnil rapid Ládi Langnera. V konkurenci 71 závodníků se nejlépe umístili na 8.místě Jiří Kopta a na 14.místě Martin Sieber. Celý turnaj vyhrál hráč našeho "Béčka", Jakub Dudys, který za sebou nechal mnoho výborný hráčů. Gratulujeme:-)

Duben 2008
Novinka  Poslední aprýlový víkend vrcholila Extraliga mládeže svým finálem, kde náš mančaft vybojoval výborné 3.místo a dosáhl tak nejlepšího výsledku v historii. Více zde.

Posledním kolem 1.ligy skončila sezóna pro naše družstva. V něm sice "Áčko" prohrálo v Brně, ale nakonec se udrželo na úkor Stonavy. Proto můžeme konstatovat, že letos jsme nezklamali a vybojované soutěže v loňském roce jsme nakonec uhájili. Všem hráčům děkujeme. Více zde.

19.4. se v DDM Orlová uskutečnil Krajský přebor šestičlenných družstev ml.žáků. Orlová své medailové ambice nepotvrdila a skončila až na 4.místě. Více zde.

První dubnovou neděli se hrálo poslední kolo 2.ligy "F", ve kterém Béčko hostilo tým Mořkova, který porazilo 4,5:3,5, a obsadilo tak krásné 6.místo v konečné klasifikaci, což je vzhledem k věku hráčů výborný výsledek. Céčko remisovalo a rovněž obsadilo v Krajské soutěži 6.místo. Děkujeme za odvedené výkony:-). Více zde.

Březen 2008
Výborného výsledku na rapidu v Havířově dosáhl dorostenec Lumír Mrázek, který obsadil celkové 3.místo a stal se přeborníkem okresu Karviná v juniorech. Gratulujeme:-).

"Áčko" prohrálo zápas s A-týmem Durasu a znepříjemnilo si tak pozici před posledním kolem, kdy musí vyhrát nad B-týmem stejného oddílu. Více zde.

V Okresní soutěži obsadili naši mladí svěřenci dobré 3.místo a svými výkony si řekli o postup do vyššího mužstva. Družstvo F skončilo ve stejné soutěži na posledním místě. Více zde.

"Déčko" v posledním zápase Okresního přeboru pouze remisovalo v Chotěbuzi a obsadilo v konečné tabulce 5.místo. Hráčům děkujeme za odvedené výkony. Více zde.

"Béčko" zabralo v Opavě, kde vyhrálo 6:2, a definitivně si pojistilo 2.ligu na další rok. Více zde.

Ziskem dvou stříbrných medailí skončilo MČR do 16-ti let. Z cenného kovu mohou mít radost Karolína Olšarová v kategorii do 16-ti let a Hanča Kubošová v kategorii do 10-ti let. Gratulujeme holky. Více zde.

Do měsíce března vstoupila družstva dobře. "Béčko" remisovalo a "Céčko" vyhrálo v Dobré. Více zde.

Na MČR žen se umístila naše dorostenka Terča Olšarová na výborném 5. - 6. místě. Doposud nikdo z v historii oddílu nedosáhl podobného úspěchu v ketegorii dospělých. Gratulujeme Terez:-)

Únor 2008
Poslední únorovou neděli vyhrálo "Áčko" důležitý zápas s Rychnovem nad Kněžnou a "Déčko" prohrálo se Slovanem Havířov. Více zde.

Je za námi další týden, ve kterém "Béčko" prohrálo s favorizovanou Karvinou a "Céčko" výhrou nad Havířovem vplulo do klidnějších vod Krajské soutěže. Více zde.

Předvalentýnský víkend si "Áčko" doma poradilo s Jihlavou a stále bojuje o setrvání v 1.lize. "Déčko" velmi smolně prohrálo s Karvinou. Více zde.

První neděli nového měsíce vyhrálo pouze "Céčko" v Karviné. Družstva "B" a "E" jen remisovala. Více zde.

Leden 2008
Poslední lednový víkend se uskutečnila ve Zlíně poslední tři kola Extraligy dorostu - Východ. Náš celek všechna tři utkání vyhrál, a postupuje tak ze třetího místa do závěrečných bojů o celkový primát. Více zde.

Tuto neděli potvrdilo své medeailové ambice "Déčko", které nepřipustilo s Bohumínem překvapení a nadále si drží neporazitelnost. Hůře ale dopadlo "Áčko" v Ostravě. Více zde.

Dnes zemřel legendární mistr světa, Bobby Fischer. Více zde.

Jako každý rok SK Slavia Orlová organizuje fide turnaj Open Orlová, který se uskuteční v květnu. Více zde.

Do středních vod 2.ligy vplulo po nedělní výhře v Holešově naše "Béčko" a zatím prokazuje, že i v tak mladém složení je dosti silné. Z nižších soutěží lze snad zmínit poze remízu "Éčka" v Petrovicích. Více zde.

Na Tři krále naše družstva uspěla, a to jak na domácím, tak i na venkovním poli. "Áčko" si připsalo první výhru a zostudit se nenechalo ani "Déčko", které vyhrálo po vyrovnaném boji v Těrlicku. Více zde.

5.1. se v polském Rybniku uskutečnílo 4.kolo Mezinárodní šachové ligy měst mládeže. Nejlépe se umístil Petr Luczyk v "A" turnaji, a to na 6.místě.

Prosinec 2007
Ode dna 2.ligy se v neděli odpoutalo Béčko díky výhře nad Béčkem Mittalu. Céčko si také připsalo svou první letošní výhru. Bohužel, v okresní soutěži se tentokráte výsledky nevyvedly podle představ. Více zde.

V sobotu se uskutečnilo v DK města Ostravy další kolo Grand Prix v rapidu mládeže. Uspěli pouze dívky, když ve své kategorii do 16 let vyhrála Terča Olšarová a v kategorii do 10 let skončily na 2. a 3.místě holky Kubošovy.

V neděli se Áčku nedařilo, prohrálo s velmi posíleným Slavojem Poruba. Oproti tomu smetlo Déčko "B" družstvo Havířovského Slovanu. Více zde.

2.12. se Béčko konečně sešlo v kompletu a připsalo si důležitou výhru nad Vsetínem. Céčko prohrálo s Vendryní a v duelu Éčka s Efkem byl výsledek drtivý pro "F". Více zde.

První prosincovou sobotu se uskutečnily hned tři důležité akce mládeže. Největším lákadlem byl zápas Extraligy dorostu proti Grygovu, který skočil vítězstvím našich. Dále se ve Frýdku-Místku konalo 1.kolo Krajského přeboru družstev starších žáků v rapidu, kde poskládaná sestava z náhradníků Bdžocha, Chena a Petra Nytry, a druhé desky, Petra Luczyka, vybojovala skvělé třetí místo se ziskem stejného počtu bodů, ale horším vzájemným zápasem, jako druhý Třinec. Dotřetice jsme reprezentovali Orlovou na Mezinárodní lize měst mládeže, kde jsme nedosáhli významného úspěchu a turnaj byl spíše zkušeností pro nové hráče.

Listopad 2007
28.11. skončilo Mistrovství světa mládeže, ve kterém měl náš oddíl čtyřčlenné zastoupení díky sestrám Olšarovým a Kubošovým(na fotce). Vynikájícího výsledku dosáhla Kája 5.místem v kategorii D14 a nezaostala ani Terča, která obsadila krásné 16.místo v D16. Rovněž je potřeba pochválit holky Kubošové, které se ve vyrovnaném startovním neztratili a v budoucnu budou určitě sahat po nejvyšších příčkách. Děvčatům gratulujeme:-). Více zde.

25.11. remizovalo Áčko s Lokomotivou Brno a připsalo si tak první bod. Déčko, jako první družstvo v letošní sezóně, prolomilo smůlu a konečně získalo plně tři body z Těšína, kde hrálo pouze v sedmi lidech. Více zde.

18.11. Prohrálo Béčko zápas s Havířovem "pouze" 4,5:3,5, když mohlo hrát pouze se sedmi hráči a bez tří hráčů základu. Céčko pouze remizovalo v Bohumíně, Éčko také s Rychvaldem a Efko prohrálo s Havířovem. Více zde.

11.11. Áčko nepodal optimální výkon, když prohrálo ve Stonavě. Déčko zápas s Rychvaldem pouze remizovalo, když kapitán Kopta prohrál vyhranou partii. Více zde.

10.11. proběhl otevřený přebor mladých šachystů v Jastrzebiu. Velmi na sebe upozornil Lumír Mrázek, který uspěl mezi staršími kategoriemi. Více zde.

5.11. se uskutečnil přebor 1.-5.tříd Orlové a okolních měst. První místo získalo družstvo z Dětmarovic, které bylo tvořeno hráči našeho oddílu. Více zde.

V Havlíčkově Brodě ve dnech 23.10.-28.10.2007 proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska do 16-ti let. Jak to všechno dopadlo si můžete přečíst zde.

Déčko pouze remizovalo doma s Rychvaldem. Naše družstva stále čekají na první výhru. Více zde.

Družstvo A prohrálo i svůj druhý zápas, tentokráte se Stonavou. Céčku se taktéž nedařilo a prohrálo doma s Třincem. Pouhou remízu uhrálo Éčko na Slovanu Havířov. Více zde.

Říjen 2007
Déčko bez dvou opor remizovalo na půdě havířovské Slavie, když se o bod zasloužili Jirka Kopta, Vlastík Merta a Tonda Srba výhrami a Aleš Wanot s Vojtou Bdžochem půlkami. Více zde.

1.12. se uskuteční 3.kolo Mezinárodní šachové ligy měst mládeže, tentokráte v Třinci. Pokud se chcete zúčastnit, zveřejnili jsme pro Vás propozice v češtině a polštině.

Áčku se návrat do první ligy také nevyvedl, když prohrálo doma s Třincem 4,5:3,5. Více zde.

Dnes(20.10.) proběhl v DDM Orlová druhý turnaj Mezinárodní šachové ligy měst mládeže. Ve skupině "A" vyhrál suvereně Zbyszek Marcinowski a ve skupině "B" Tadeáš Kribel. Oběma gratulujeme. Další kolo proběhne v listopadu. Více zde.

Dne 17.10. se v Petřvaldě uskutečnil "Přebor Škol", kterého se zúčastnilo mnoho hostů z polského Jastrzebia, ale také několik dětí z Orlové. V kategorii 6.-9. třída vyhrál náš odchovanec Petr Luczyk a v kategorii 1.-5. třída na sebe naši také upozornili ziskem všech medailových míst. Gratulujeme:-)

Vstup do sezóny se nepovedl také béčku, když prohrál oba úvodní zápasy, s Frýdkem-Místkem a na Labortechu. A aby toho nebylo málo, céčko bylo deklasované Petrovicemi a v okresní soutěži se mládeži nedařilo rovněž. Více zde.

Špatným vstupem do sezóny se uvedlo družstvo mládeže při své extraligové premiéře, když prohrálo s oběma celky Frýdku-Místku. Více zde.

Na finále žen ČR se probojovala naše dorostenka, Terča Olšarová. Stalo se tak poprvé v historii našeho klubu. Rovněž bychom chtěli pogratulovat Karlovi Trombíkovi, který se umístil na krásném 2.místě v turnaji "Porubská Věž". Oběma hráčům děkujeme za příkladnou reprezentaci:-).

20.10. se uskuteční druhé kolo mezinárodní ligy měst. Více v propozicích.

Září 2007
29.9. se uskutečnil v Dolním Benešově krajský přebor v rapidu. Nejlépe z našich se umístil na 12.místě Karel Trombík. Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

8.9. naši hráči zavítali do ostravské Poruby na Memoriál Pavla Čmiela. Nejlépe se umístil Jiří Kopta se ziskem 5,5 bodu. Více zde.

Proběhla aktualizace soupisky členů. Na nových soupiskách se vehementně pracuje a měly by být do týdne.

V neděli se měl konat turnaj "O petrovického krále". Po prozkoumání celých Petrovic však hrací místnost nebyla nalezena, respektive se na avizovaném místě nehrálo. Pokud má někdo bližší informace, objasněte, prosím, záhadu do Guestbooku.

Prvního záříjového dne se v rehabilitačním sanatoriu v Hrabyni uskutečnil mezinárodní turnaj v rapid šachu. Naše barvy hájili pouze Katka Nogová - 2body a Lukáš Rybár - 4,5bodu.

Od 2.9. se náš oddíl rozrostl o tři rozhodčí 2.třídy (Kopta, Sieber, Zabystrzan) a dva rozhodčí 3.třídy. Gratulujeme:-).

1.9. začala nová sezóna. Termíny tréninků se nemění. Mnoho úspěchů přeje SK Slavia Orlová.

Červenec 2007
Do PDF podoby byla převedena brožurka vytištěná k 60.výročí založení šachového oddílu. Sice trošku pozdě, ale nikdo se k tomu dříve neměl:-).

Od 11.8. bude probíhat zároveň s turnajem v Jeseníku šachové soustředění SK Slavia Orlová. Pro zúčastněné přikládáme info (pokud jej ještě nemají:-).

I když jsou prázdniny teprve na začátku, některým turnajům už začínají uzavírky. Zde máte pár propozicí na srpnové turnaje v Jeseníku, Havířově a Petrovicích.

K 1.7. vyšla nová listina Elo Fide. Někteří si polepšili, jiní naopak. Zip soubor si můžete stáhnout zde.

Červen 2007
Ve čtvrtek 14.6. se v polském Strumieni konal přebor osmičlenných družstev mládeže zemí těšínských. A bez prvenství by to nebylo ono:-) Více v článku Jirky Nováka.

V sobotu 16.6. se v Karviné uskutečnil turnaj v rapid šachu,který uspořádal náš dlouholetý hráč, FM Ivan Jankovec. I v silné konkurenci jej jednoznačně ovládli naši hráči, když celkové prvenství získal Pavel Zabystrzan, na čtvrtém místě se umístil Pavel Baier, na pátém Rostislav Kuboš a na sedmém Martin Sieber (výsledky). Gratulujeme:-)

OS Rychvaldský šachový oddíl ve spolupráci s TJ Sokol Rychvald pořádá dne 22.6. v rámci "Rychvaldského šachového léta" simultánku pro širokou veřejnost s Robertem Cvekem. Za informace děkujeme Ing.Bohdanu Adamčíkovi. Více zde.

V sobotu 9.6. se pořádal ve družebním polském městě Jastrzebie Zdroj turnaj "O pohár města Jastrzebia Zdroj" v bleskové hře. A jak to všechno dopadlo, si můžete přečíst v článku Jirky Nováka.

První sobotu v měsíci se v Karviné pořádal již jedenáctý ročník šachového turnaje "O pohár zdravé města Karviná"(článek). Jelikož se ve stejný termín hrála euroliga, muselo se se sestavami družstev velmi improvizovat. Výsledkem bylo jednoznačné vítezství celku SK Slavia Orlová a krásné 3. a 4. místo našich "divizních" kroužků v Petřvaldě a Dětmarovicích.

Ve dnech 2.-3.6. se uskutečnila 1. a 2. Euroliga mládeže(článek). To, že letošní sezóna je velice úspěšná, potvrdilo naše historicky první vítězství v 1.Eurolize. Celému družstvu gratulujeme.

Jak jste již možná zaznamenali, náš dlouholetý kamarád, hráč a redaktor těchto stránek Láďa Palovský ukončil svou orlovskou kariéru a nyní bude hájit barvy Durasu Brno. Díky za vše, co jsi pro nás udělal, a hodně štěstí a zdaru v novém působišti Ti přeje celý SK Slavia Orlová. Novým redaktorem stránek se stává Jiří Kopta, takže případné dotazy, připomínky nebo nápady zasílejte přímo na něj.

Květen 2007
Byl zhotoven nový a zdařilý plakát pro OPEN Orlová 2007! Prohlédnout si ho nebo stáhnout k tisku můžete v sekci OPEN Orlová - ke stažení.

Proběhla aktualizace členské základny k 1.5.2007, můžete si tedy prostudovat pokles nebo nárůst Vašich ELO bodíků - aktualizováno ELO LOK k 1.5.2007 a FRL FIDE k 1.4.2007 - sekce Soupiska členů.

Duben 2007
ŠACHOVÁ SEZÓNA SNŮ - tak taky by se dala nazvat právě končící sezóna pro šachový oddíl SK Slavia Orlová na 64 bílo-černých polích. Obrovské individuální a společné úspěchy družstev mládeže, postup mládežnického družstva do extraligy mládeže, postup družstva A do první ligy východ a družstva B do 2.ligy F je jen výčtem vrcholu úspěchu oddílu v sezóně 2006/2007. Všem hráčům patří dík za dosažené výsledky, neviditelnou špičkovou práci (tréninky s mládeží, perfektní organizaci, obětavost) a v neposlední řadě poděkování za vzornou reprezentaci oddílu a města. To vše si můžete přečíst ve článku J.Nováka.

Březen 2007
Výprava SK Slavia Orlová získala 2 zlaté a jednu stříbrnou medaili na MČR mládeže v Seči a stala se tak druhou nejúspěšnější výpravou. Dvě zlaté medaile získaly sestry Olšarové, Karolína Olšarová 1.místo v kategorii D14 a Tereza Olšarová 1.místo v kategorii D16. výrazný úspěch Orlové podtrhla Hanka KuboCová 2.místem v kategorii dívek do 10 let. Všem gratulujeme k postupům na MS a ME!!! Podrobnosti o všech hráčích SK Slavia Orlová, kteří se zúčastnili MCR mládeže a jejich výsledcích si můžete přečíst ve článku J.Nováka.

V sobotu 17.3.2007 se uskutečnil šachový turnaj v rapid šachu JARNÍ POHÁR, který navazuje na loňský turnaj pořádaný k 75.výročí Gustava Eichlera. Z Orlové se turnaje zúčastnilo 15 hráčů z toho 5 dospělých. Celkem hrálo 72 hráčů, dospělí i mládež dohromady tempem 2x15 minut na 9 kol. Další podrobnosti si přečtěte zde.

Novinka  Byly zhotoveny propozice IV. ročníku mezinárodního turnaje OPEN Orlová 2007 v polštině Open Orlová 2007 - polish.

Únor 2007
Krajské přebory mládeže mají už odehrané dva turnaje ze šesti a v kategorri do 14 let vedou hráči SK Slavia Orlová. V kategorii dívek do 14 let nemá konkurenci naše Karolína Olšarová, které zvítězila v obou turnajích počtem 7 ze 7. V kategorii chlapců do 14 vede Lumír Mrázek společně s Rabatinem z Frýdku Místku, který první turnaj vyhrál a ve druhém byl druhý. Další podrobnosti si přečtěte v článku.

Ve čtvrtek 1.2.2007 se uskutečnily krajské přebory škol čtyřčlenných družstev v kategoriích 1 - 5 tříd, 6 - 9 tříd a středních škol. Všechny tři kategorie se uskutečnily v DDM ve Frýdku Místku a pořadatelem byla Beskydská šachová škola. Šachový klub Slávia Orlová měl ve třech kategoriích zastoupení a všichni hráči byli členy našeho oddílu. O tom, zda-li se podařilo vybojovat hezká umístění či postup se dočtete v reportáži.

Leden 2007
Ve dnech 27 a 28.1.2007 se odehrála další tři kola 1.ligy mladšího dorostu v šachu, která byla pro družstvo SK Slavia Orlová nejdůležitější. V sobotu jsme hráli dva kola doma v prostorách DDM s nejtěžšími soupeři v soutěži Frýdkem Místkem “C“ a “D“. A jak to dopadlo?? Extraliga mládeže v šachu na dosah - další podrobné informace popisuje v článku Jiří Novák.

Dne 15.1.2007 proběhl v prostorách DDM Orlová městský přebor škol družstev 1 - 5 tříd. Pozvány byly i přilehlé města Petřvald, Dětmarovice, Dolní Lutyně a Rychvald. Celkem se sjelo na přebor 8 čtyřčlenných družstev. Hrálo se tempem 2 x 10 minut systémem každý s každým a body se počítaly olympijským způsobem. O průběhu turnaje, konečných výsledcích a zajimavostech se dočtete více zde.

Novinka  Propozice IV. ročníku mezinárodního turnaje Open Orlová 2007 - czech a Open Orlová 2007 - english.

Prosinec 2006
V průběhu vánočních svátků se konal tradiční Vánoční otevřený přebor oddílu SK Slavia Orlová se zápočtem na ELO ČR. V hrací místnosti v Domě děti a mládeže se sešlo 28 šachistů. Výsledky turnaje si můžete prohlédnout zde.

Dne 15.12.2006 se uskutečnil v Nesluši 20.ročník VELKÉ CENY SLOVENSKA V ŠACHU žákovských družstev a Orlová zde potvrdila roli favorita a jubilejní 20 ročník vyhrála. Po malém doplnění o jednoho hráče může v tomto turnaji bojovat i příští rok. Po vítězství na Mezinárodním turnaji družstev v polských Sarnakách, je to další cenná trofej do šachové sbírky SK Slavia Orlová.

Listopad 2006
Ve středu 15.11.2006 se uskutečnil přebor šachového kroužku v Petřvaldě, který vedou v ZŠ Školní šachoví trenéři SK Slavia Orlová. Aby děti měli přebor hodnotnější, byly pozvány děti z polského šachového kroužku Jastrzebie Zdrój, se kterými SK Slavia Orlová spolupracuje už 6 let. Hrálo se ve dvou kategoriích podle věku 1 - 5 třída a 6 - 9 třída. Zahájení a ukončení provedl starosta města Petřvaldu ing. Václav Holeček, který věnoval zahraničním účastníkům upomínkové předměty s historií města.

Dovolujeme si Vás všechny pozvat na Vánoční otevřený přebor oddílu SK Slavia Orlová se zápočtem na ELO ČR, který proběhne v termínu od 27.12. - 30.12.2006. Bližší informace do dočtete v přiložených propozicích turnaje - zde.

Dne 7. listopadu 2006 se v Domově - penzionu pro důchodce Orlová uskutečnil již IV. ročník Mezinárodního šachového turnaje seniorů - jednotlivců. Na startu se sešlo 17 účastníků z České republiky a 7 hráčů z Polska. A jak turnaj dopadl pro zástupce Orlové (potažmo SK Slavie Orlová) se dočtete v reportáži Jany Mašlonkové.

Postup na mistrovství ČR a vybojovaná cenná umístění šachové mládeže SK Slavia Orlová na MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA 2006 v Rosicích u Brna - tak by se dalo krátce shrnout výsledky našich 12 hráčů SK Slavie Orlová (4 největší výpravy na mistrovství). V konkurenci 220 dětí ve věku do 16 let se naše barvy neztratily a srdnatě bojovaly o postupová místa. Orlovskou výpravu vedl předseda, trenér a autor tohoto článku - Jiří Novák, společně s krajským trenérem Vladimírem Tallou. Gratulujeme!!!

Říjen 2006
X.ročník Mezinárodního šachového festivalu v polských Sarnakách pod taktovkou SK Slavia Orlová a konečné celkové vítezství čtyřčlenného družstva složeného z sourozeneckých dvojic - Terezy a Karolíny Olšarových - Jakuba a Karolíny Langnerových. Gratulujeme!!!

V sobotu 14.10 a neděli 15.10.2006 probíhaly první kola 1.ligy mládeže, ve které hraje družstvo dětí šachového oddílu SK Slavia Orlová. A jak vše dopadlo? Můžete si přečíst zde....

Ve dnech 29.10. - 3.10.2006 se uskutečnil v německém Gubenu Mezinárodní šachový turnaj OPEN Waldow 2006. O tom jak se dařilo orlovským šachistům si přečtěte v článku a doporučuju si prohlédnout i fotoreportáž v sekci Fotogalerie.

Srpen 2006
Rovněž na českém území proběhl mezinárodní šachový tábor v Dolní Lomné v rámci programu „Mezinárodní šachová setkání v Euroregionu Těšínské Slezsko„ v penzionu „Beskydka„.Tábor byl spolufinancován Evropskou unií a uskutečnil se v krásném prostředí Beskyd.

Červenec 2006
Ve dnech 24.6. - 1.7.2006 proběhl v rámci projektu „Mezinárodní šachová setkání v Euroregionu Těšínské Slezsko„ mezinárodní šachový tábor v polské Wisle, kterého se zúčastnilo i 15 hráčů šachového oddílu SK Slavia Orlová. Celkem se zúčastnilo 30 dětí. 15 účastníků bylo z ČR a 15 z Polska.

Červen 2006
Družstvo SK Slavia Orlová mladších žáků úspěšně navázalo na výkony družstva v 1.lize, a jako nováček MČR si překvapivě vybojovalo přímou účast na MČR 2007. Mistrovství ČR 6 členných družstev se konalo ve Stráži pod Ralskem ve dnech 16. - 18.6.2006. Podrobné výsledky a tabulky MČR můžete shlédnout zde.

Dva nejlepší hráči šachového kroužku při ZŠ Petřvald Školní 246, Vojtěch Bdžoch a Jiří Novák - oba 10 let, se zúčastnili společně s dalšími hráči šachového oddílu SK Slavia Orlová otevřeného Mistrovství Jastrzebia Zdrój v Polsku v bleskové hře. Jaké bylo jejich umístění? Chcete si přečíst odpovědí mladých šachistů v minirozhovoru s předsedou SK Slavie Orlová Jiřím Novákem? - tak čtěte dále.

Ve čtvrtek 8.6.2006 se uskutečnil v polském Strumieniu již XIV. ročník mezinárodního šachového turnaje 8 členných družstev Těšínského Slezska. Loni poprvé vyhrálo družstvo jiné než z Polska, které reprezentovalo Euroregion Těšínské Slezsko složené z 6 hráčů Orlové a 2 z F.Místku rozdílem 1 bodu. Protože toto družstvo bylo celkem mladé, mohlo letos obhajovat 1.místo ve stejném složení. A jak to dopadlo se dočtete více zde.

Květen 2006
Ve dnech 20.5. - 27.5.2006 probíhal III. ročník Mezinárodního šachového turnaje OPEN Orlová 2006, který probíhal v rámci programu EU Interreg IIIA, a byl spolufinancován Evropskou unií. O průběhu turnaje, konečných výsledcích a zajimavostech se dočtete více zde.

Mladí šachisté sbírají úspěchy - další z řady článků Jiřího Nováka, který nás informuje o úspěších mladých nadějí šachového klubu SK Slavia Orlová - čtěte dále.

Šachový oddíl SK Slavia Orlová společně s družebním oddílem z Polska UKS Jastrzebie Zdrój v rámci programu EU Interreg IIIA pořádal šachové postupové soutěže v rámci Euroregionu Těšínské Slezsko 1. a 2. ligu mládeže. Protože loni obě ligy proběhly na polské straně, letos probíhaly na české straně v Orlové. Třetí ligu uspořádal Slovan Havířov 28.5.2006 v DDM Havířova zúčastnilo se 10 družstev a hrálo se na 7kol švýcarským systémem - viz. příloha.

Duben 2006
V sobotu a nedělí 29.4.-30.4.2005 proběhly v Domu a dětí mládeže v Orlové pod patronací pořadatelů UKS Pionier Jastrzebie Zdroj a SK Slavia Orlová soutěže družstev Euroligy mládeže - prohlědněte si podrobné výsledky I. Euroregionální šachové ligy a II. Euroregionální šachové ligy.

Družstvo mládeže SK Slavia Orlová zaskočilo všechny favority svými výkony v 1.lize mládeže a ve finále se umístilo na skvělém 2.místě.

Ve dnech 15. a 16.4.2006 se uskutečnil ve Frýdku Místku Mezinárodní šachový turnaj dětí do 8 let, kterého se zúčastnili mladí talentovaní šachisté šachových kroužků z Orlové a Petřvaldu. O podrobnostech a výsledcích si můžete přečíst zde.

Březen 2006
Nevíte co budete dělat o prázdninách?? Co takhle s kamarády se zúčastnit šachového tábora?? Šachový oddíl SK Slavia Orlová pořádá ve spoluprací s šachovým oddílem UKS Pionier Jastrzębie Zdrój a Krajským šachovým svazem v rámci programu EU Interreg IIIA šachový tábor pro talentovanou mládež. Kdy? Kde? ...čtěte dále.

Únor 2006
Všem doporučuji přečíst si zajímavé povídání Jiřího Nováka o realizaci nového projektu - založení šachového kroužku v Petřvaldě - Šachy v Petřvaldě znovu ožily.

Leden 2006
Jaká je situace v soutěžích družstev po 6. kole, jak si vedou mladí šachisté a dospělí ?? Vše si můžete přečíst zde.

Prosinec 2005
Poprvé byl uspořádán oddílem SK Slavia Orlová šachový turnaj o Vánočních prázdninách pro mládež i dospělé. Turnaj probíhal od 27 12.2005 – 30.12.2005 a zúčastnilo se 24 hráčů z okolních oddílů i z Polského Jastrzebia Zdroj - čtěte dále.

Rekordních 62 účastníků bojovalo o vánoční kapry ve třech kategoriích - podrobnosti čtěte v příloze.

Říjen 2005
V Kroměříži od 26. – 30.10.2005 se konalo Mistrovství Moravy a Slezska v kategoriích od 10 do 16let. Z oddílu SK Slavia Orlová jelo reprezentovat 10 dětí, s ambicemi na postup odjížděl devítiletý Jiří Novák, který obsadil 7. místo a senzačně postupil do finále ČR ve své kategorii. Poprvé v historii klubu tak budeme mít i účastníka v chlapecké kategorii na mistrovství ČR.

V 1. kole MSL uvítalo naše družstvo na domácí půdě nováčka soutěže Gordic Jihlava a na úvod sezóny překvapivě těsně prohrálo 3.5:4.5.... viz.text

Šachové soutěže v sezóně 2005/2006 začaly a Jiří Novák nám zaslal rekapitulaci prvního kola......... čtěte dále

Přečtěte si o vítězství Pavla Zabystrzana z SK Slavia Orlová na Mezinárodním šachovém turnaji v Gorkach Malých v Polsku - viz. příloha

Šachové družstvo dětí zahájilo 1.ligu mladšího dorostu úspěšně...... čtěte dále

Propozice na III. ročník mezinárodního turnaje Open Orlová 2006 - czech a Open Orlová 2006 - english.

Dovolujeme si Vás pozvat na Vánoční otevřený přebor oddílu SK Slavia Orlová se zápočtem na ELO ČR.

Ve dnech 29.9. – 2.10.2005 proběhl v Polských Sarnakách devátý ročník Mezinárodního šachového turnaje družstev mládeže, kterého se zúčastnily dva družstva Euroregionu Těšínské Slezsko tvořené z hráčů SK Slavia Orlová a UKS „Pionier“ Jastrzębie Zdrój - viz. příloha..

Šachisté SK Slavia Orlová a UKS „Pionier“ Jastrzebie Zdroj společně reprezentovali ve dnech 14.7.- 22.7.2005 pod hlavičkou Euroregionu Těšínské Slezsko naše šachy v Anglii čtěte dále

Program PHARE žije dál a díky družebnímu oddílu UKS „Pionier“ Jastrzebie Zdroj, kterému se podařilo tento grant získat, mohlo se uskutečnit šachové soustředění nejlepších šachistů obou oddílů v polské Wisle viz. příloha.

Ve dnech 21. – 26.6.2005 se uskutečnila v Brně druhá olympiáda pro děti ČR. Pořadatelem byl Jihomoravský kraj a ve sportovních disciplínách bojovaly děti narozené 90 – 91 a 92 – 93. Z Orlové se probojovaly a byly vybrány krajským šachovým svazem hned dvě děvčata z oddílu SK Slavia......čtěte dále

27.6.2005 se šachové družstvo SK Slavia Orlová ve složení Tereza a Karolína Olšarové, Novák Jiří a Ptošek Jan zúčastnilo XVI .MEZINÁRODNÍHO TURNAJE mládežnických družstev „STRUMIEŇ 2005“.

II. ročník mezinárodního turnaje OPEN ORLOVÁ 2005
Startovní listina, aktuální rozlosování a pořadí      Partie:
pgn

V sobotu 14.5.2005 proběhly v Polském Jastrzebie Zdrój I. a II. Euroregionální šachové ligy pod patronací pořadatelů UKS Pionier Jastrzebie Zdroj a SK Slavia Orlová.

V neděli 15.5.2005 se poprvé sešly v Polském Jastrzebiu Zdroju šachová družstva reprezentující Euroregiony Těšínské Slezsko a Beskydsko, aby změřily svou sílu. Za Euroregion Těšínské Slezsko reprezentovaly kluby UKS Pionier Jastrzebie Zdrój a Muks Cieszyn z Polska a SK Slavia Orlová z Čech. Euroregion Beskydy reprezentovala družstva ze Slovenska ŠK Mladost´Žilina, ŠK Radost´Kysucké n.Město a z Čech BŠŠ ŠK Frýdek Místek. Hrálo se na 16 šachovnicích tempen 1.5 hod. na celou partii. Výsledek byl překvapivě jednoznačný a vítězství ...

Jelikož město Orlová se připojilo k myšlence pořádání olympiád mezi městy, uspořádal tedy šachový klub SK Slavia Orlová ve spolupráci s DDM Orlová a městem v pondělí 16.5.2005 šachovou olympiádu mládeže.

Ve Frýdku Místku se uskutečnilo 15.5.2005 6.kolo a celkově i poslední Krajského přeboru jednotlivců mládeže do 15 let. Hrálo se ve třech kategoriích H+D do 10 let, H+D do 12 let a H+D do 14 let. Petr Luczyk se v kategorii do 12 let a se 4body umístil na 7 místě a celkovou vítězkou dívek do 12let se stala Karolína Olšarová - viz. příloha.

Družstvo dětí šachového oddílu SK Slavia Orlová ve složení Olšarová T., Olšarová K, Novák J. a Wiczynská A. se zúčastnilo posledního turnaje Krajského přeboru mládeže družstev GRAD PRIX 2005 v Opavě, a jasně zvítězilo nejen v tomto turnaji, ale i v celém GRAND PRIX 2005 a zajistilo si tak postup do 1.ligy mládeže.

Dne 23.4.2005 se zúčastnilo čtyřčlenné družstvo Euroregionu Těšínské Slezsko složené z dětí SK Slavia Orlová a UKS „Pionier“ Jastrzebie Zdroj Mistrovství Slovenska v Banské Bystrici - viz.výsledky

Třetím rokem již probíhá Euro regionální liga mládeže v šachu Těšínské Slezsko, která byla započata za pomocí evropského fondu PHARE oddílem SK Slavia Orlová a jeho partnerem z polské strany UKS „Pionier“ Jastrzebie Zdroj. Nyní se sjelo 12 družstev Moravskoslezského kraje do Orlové, aby v Domě dětí bojovali o postup do II.Euroligy.

V DDM proběhl v sobotu 16.4.2005 přebor dorostenců za účasti 12 nejlepších šachistů z Euroregionu Těšínské Slezsko, kteří změřili síly v 7 kolovém turnaji - viz.příloha.

Karolína Olšarová suverénně zvítězila na Mistrovství ČR mládeže v kategorii dívek do 12 let a zajistila si postup na MS. Starší Tereza Olšarová získala v kategorii do 14 let krásné 3 místo. GRATULUJEME!

V měsíci únoru a březnu 2005 proběhl přebor šachového kroužku DDM Orlová - zde uvádímé konečné výsledky.

Družstvo Orlové postoupilo do 1.ligy družstev mladšího dorostu v ČR. GRATULUJEME!

Propozice na II. ročník mezinárodního turnaje Open Orlová 2005 - czech a Open Orlová 2005 - english.

Šachový tým tří děvčat a jednoho chlapce z SK Slavia Orlová vyučoval profesionály z Beskydské šachové školy F.Místek viz. příloha.

Výsledky vánočního šachového turnaje o živého kapra.

Jiří Novák připravil další z pravidelných článků pro Orlovské noviny o úspěšném tažení družstva C v krajské soutěži B.

Družstvo SK Slávie Orlová ve složení Martin Sieber, Jiří Kopta a Nela Olšarová vyhrálo v polském Těšíně turnaj družstev středních škol v rapid šachu viz. příloha

Ve dnech 27. – 31.10.2004 se zúčastnili mladí šachisté SK Slavia Orlová Mistrovství Moravy a Slezska v praktickém šachu ve Zlíně.

Přečtěte si informace o zajimavém již osmém ročníku šachového turnaje pro děti a mládež, který v říjnu proběhl v polských Sarnakách. Turnaje se zúčastnily i nejmladší hráči SK Slavia Orlová, kteří spolu s kolegy z Polska a Slovenska vytvořily společný tým - "Euroregion Těšinské Slezsko" - viz. příloha

Šachovými přeborníky okresu Karviná na rok 2004 jsou Tereza Olšarová - v kategorii do 14 let a Karolína Olšarová - v kategorii do 12 let.Gratulujeme!!! - viz. příloha

V polském Jastrzebiu se 2.9.2004 uskutečnilo utkání na 20 šachovnicích mezi kluby Jastrzebie Zdrój a SK Slavia Orlová s výsledkem...

Netradičně rychle jsou tady všechny partie I. ročníku mezinárodního turnaje Open Orlová 2004 - velké díky patří V. Bayerovi.

V pátek 21.5. odstartoval první ročník mezinárodního turnaje OPEN orlová 2004. V turnaji hraje 54 hráčů (1SWE, 4 SVK, 4 POL), turnaj řídí mezinárodní rozhodčí Jaroslav Kořínek. Pokusíme se aktuálně informovat o výsledcích, rozlosování a průběžném pořadí turnaje:

Startovní listina  Výsledky 1.kola  Výsledky 2.kola  Výsledky 3.kola  Výsledky 4.kola  Výsledky 5.kola  Výsledky 6.kola
                        Výsledky 7.kola  Výsledky 8.kola  Výsledky 9.kola  Konečné pořadí po 9.kole

Před začátkem I. mezinárodního turnaje OPEN Orlová 2004 jsou konečně dostupné komentované partie Open Orlová 2003 .
Nově přidány propozice na I. ročník mezinárodního turnaje Open Orlová 2004 - czech a Open Orlová 2004 - english
.
Se spožděním dodávám výsledky orlovského turnaje pro rok 2003.
Zde zobrazuji výsledky Krajského přeboru v bleskové hře pro rok 2003.